Jak dopasować długą suknię do sylwetki?

Lipiec 26, 2014

Uroczystości i rozdania hollywoodzkich wyróżnień udowadniają, że strojna, długa suknia służy każdej gwieździe, niezależnie od figury czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie modele sprawdzą się u różnych sylwetek.
Wydłużona suknia wygląda doskonale na kobiecie o słusznym wzroście, lecz wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, powinny zakładać ją w parze z butkami na wysokim obcasie. Obcasy powodują że wyglądamy na wyższe, poza tym również poprawiają wygląd figury – mając je na nogach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wypięta, co od razu wyszczupla talię.
Pannice o sylwetce klepsydry muszą znaleźć wzorów z gorsetem, który uwypukli piersi także talię dodatkowo wyeksponuje ładne ramiona. W takim przypadku świetnym wyborem będzie długa suknia o syrenim kroju, czyli dopasowana w okolicy bioder oraz ud i rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju nagminnie noszą 2 sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce i Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi maskować szerokie biodra dodatkowo mocne uda, dlatego długa suknia dla niej musi przypominać strój księżniczki z dopasowaną górą dodatkowo rozkloszowanym dołem. Mając takową figurę unikaj kreacji typu „beza”, zdecydowanie odpowiednie są modele z dołem w formacie trapezu czy litery A, które zamaskują dół także zrównoważą proporcje.
Nietęga i wysoka kolumna może sobie pozwolić na kreację asymetryczną i odsłaniającą wiele ciała, jednak by dodać mu krągłości, powinna być wykonana z trochę grubszego oraz sztywnego materiału, który da figurze kształt, zamiast ściśle ją opasowywać. Super wyborem byłaby suknia błyszcząca albo wyszyta 3D ozdobami.
Długa suknia dla panny o figurze jabłka musi mieć -prosty lub lekko rozkloszowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części sylwetki gorset z przycięciem pod biustem. W tym wypadku warto także szukać sukienek z głębokim dekoltem w kształcie litery V, który optycznie wysmukla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony modne sukienki

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.